Blog

regeneracja linek hamulcowych

Regeneracja linek hamulcowych – czy to opłacalne?

Czy warto naprawiać linki hamulcowe czy kupić nowe?

Obecnie naprawa uszkodzonego elementu auta przeważnie sprowadza się do jego wymiany. Warto jednak pamiętać, że istnieją też inne metody. Takie jak chociażby regeneracja linek hamulcowych. Czy warto się o nią pokusić? Czy może jednak zamontowanie nowej jest lepszym rozwiązaniem? Odpowiedzi na te pytania są ważne dla kierowców i pasażerów. Udzielamy ich w dalszej części artykułu.

Linka hamulca ręcznego i nie tylko

Każdy kierowca i pasażer samochodu musi wiedzieć jak ważny jest układ hamulcowy. To on w dużej mierze dba o bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli zawiedzie hamulec podstawowy trzeba zdać się na wersję dodatkową. Zwaną awaryjną lub też ręczną. Do jej prawidłowego działania potrzebne są sprawne linki. Dlatego regularne sprawdzanie ich stanu to niezwykle istotna kwestia. Jeśli pojawią się uszkodzenia potrzebna będzie wymiana bądź regeneracja linek hamulcowych.

Warto wiedzieć, że zastępowanie nowymi lub usługa linki dorabianie nie dotyczą tylko samochodów. Przecież hamulce występują też w innych pojazdach. Takich jak rowery, motocykle, motorowery. Mogą osiągać znaczną prędkość a prowadząca je osoba często musi szybko się zatrzymać. Pamiętajmy, że różnego typu linki wchodzą w skład maszyn budowlanych, chociażby koparek. Czy w razie problemów lepszym rozwiązaniem jest wymiana czy naprawa?

Linki hamulcowe dorabianie

Zazwyczaj regeneracja linek hamulcowych jest lepszym rozwiązaniem niż wymiana. Oczywiście, jeśli da się ją przeprowadzić. Czasem element jest tak mocno uszkodzony, że nie można go naprawić. Pomijając beznadziejne przypadki, za regeneracją przemawia kilka istotnych zalet. Przede wszystkim jest znacznie tańsza od montowania innej linki. Po drugie naprawiony element pod względem sprawności nie ustępuje nowemu. Po trzecie, w dalszym ciągu jest to oryginalna część, co ma spore znacznie.

Naprawę czy też dorabianie linek hamulcowych należy powierzyć profesjonalistom. Mogącym pochwalić się dobrymi opiniami wśród klientów. Właśnie taką firmą jest Lincar. Reperuje, ale też wykonuje liki samochodowe. Zajmuje się także elementami pracującymi w rowerach, motocyklach, maszynach drogowych i rolniczych. Wysoka jakość przeprowadzanych przez nią regeneracji jest niepodważalna.