Hamulec ręczny

Hamulec ręczny

Jest jednym z dwóch układów hamulcowym samochodu. Hamulec ręczny, zwany jest również awaryjnym i jak sama nazwa wskazuje jest odpowiedzialny za awaryjne wyhamowanie pojazdu i ułatwia eksploatację pojazdu. Może być aktywowany poprzez podniesienie dźwigni znajdującej się pomiędzy fotelem kierowcy i fotelem pasażera, pociągnięcie uchwytu szufladki lub przez naciśnięcie pedału po lewej stronie pod deską rozdzielczą.

Sposób włączania hamulca zależy od modelu pojazdu. Hamulec wykorzystywany jest w wielu codziennych sytuacjach na drodze np. podczas postoju na światłach czy w korku. W tych przypadkach nie jest najlepszym rozwiązaniem trzymanie wciśniętego hamulca, co może wpłynąć na jego szybsze uszkodzenie lub zmniejszenie efektywności. Regularne używanie hamulca ręcznego wpływa na jego wydłużone sprawne funkcjonowanie.

Proces naprawy

Nasi specjaliści zajmują się tworzeniem nowej linki hamulcowej na podstawie przesłanego od klienta wzoru hamulca w taki sposób, aby w 100% odzwierciedlał jego oryginalną wersję.

Koncentrujemy się na jakości materiałów, które przekładają się na żywotność linki. Do jej wykonania stosujemy stal powlekaną teflonem lub stal nierdzewną inox, czyli dwa materiały gwarantujące brak korozji.

Efektem końcowym naszych prac jest hamulec ręczny niczym nie odbiegający od oryginalnego, nowego elementu. Nasze doświadczenie pozwala na produkcję linek do wszystkich modeli aut.

Zapraszamy do współpracy hurtownie, sklepy jak również odbiorców indywidualnych.